PROGRAM

Vratislavické divadelní léto: GOOGLE SHAKESPEARE + ŠEST DNŮ ODLOUČENÍ
25.6.18 19:30

Vratislavické divadelní léto: GOOGLE SHAKESPEARE + ŠEST DNŮ ODLOUČENÍ

Vstupné: 70/90 Kč

GOOGLE SHAKESPEARE

Studentský divadelní soubor STOPA jako amatérský soubor, který na zkoušce zjistí, že jim chybí režisér. Herci naleznou pouze papír, na kterém uvozuje nápis „Shakespeare“ krátký, pro skupinu neznámý, text o tom, jak mají „mluvit svou řeč“. Amatéři se tudíž domnívají, že se jedná o pokyny od režiséra a že mají v době jeho nepřítomnosti začít zkoušet hru od daného autora. Jednu z hereček mezitím napadne, zkusit zavolat režisérovi, aby se dopátrali důvodu jeho nepřítomnosti, ale namísto toho se dovolá režisérovu otci, bývalému pověstnému amatérskému herci, který sice ozřejmí skupině synovu nepřítomnost, ale především jí vnutí své vedení. V zoufalé snaze vyhnout se režisérské taktovce zmiňovaného kmeta, se herci pokoušejí v rychlosti nalézt nějaký Shakespearův text, a protože je dostupný pouze v angličtině, rozhodnou se využít Google překladač.

ŠEST DNŮ ODLOUČENÍ

Členové Ročníkového souboru Divadla Vydýcháno (ZUŠ Liberec) pod vedením Michaely Homolové se rozhodli vytvořit za 48 hodin divadelní inscenaci. Od tématu, přes sběr materiálu, improvizace až k fixaci finálního tvaru. Výsledkem je krátká performance inspirovaná dopisy známých i neznámých lidí.

zpět
Kapacita sálu je omezená, doporučujeme včasný nákup vstupenek. Děti do 3 let mají vstup zdarma bez nároku na místo (pouze se svým doprovodem s platnou vstupenkou). U večerních akcí dbejte prosím na adekvátní společenský oděv. V případě příchodu po začátku představení nemusíte být vpuštěni do hlediště. Pořadatel si vyhrazuje právo změnit uspořádání sálu.
FACEBOOK PROGRAM
created by CTECH s.r.o. ©2012